Dobrovolné spoření na důchod
pro správné rozhodnutí

Důchodové systémy

Vyplatí se druhý pilíř, nebo si raději spořit samostatně?

Vyplatí se využít II. pilíře, nebo se raději spolehnout na I. pilíř a na vlastní spoření? Přinášíme modelové příklady.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak spořit na penzi bez fondů? Otázky a odpovědi o reformě

Jak se změní dnešní penzijní připojištění? Jak bude možné dědit naspořené peníze? Přinášíme nejpodrobnější odpovědi na otázky ohledně důchodové reformy. Vycházejí z oficiálních prohlášení, u některých bodů reformy a jejího průběhu si však zatím nejsou jisti ani její tvůrci.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

V přípravách na penzi jsme evropskými premianty, předčíme i Američany

V produktivním věku spoří na penzi již tři čtvrtiny Čechů. V porovnání s ostatními státy světa je Česká republika země, kde se připravuje na důchod nejvíce pracujících. Na zadní kolečka myslí lidé v produktivním věku o 12 let dříve než dnešní důchodci a se spořením na penzi začínáme od 35 let.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

dsd-domky

Osoby samostatně výdělečně činné platící minimální zálohy na důchodovém pojištění musí počítat s nízkým důchodem. Důchod u zaměstnance a OSVČ se totiž počítá jinak. OSVČ tak mají dvě možnoti, platit na důchodovém pojištění dobrovolně více nebo ještě více investovat. Jak se počítá důchod u OSVČ?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

dsd-sako-zidle

Většina lidí narozených po roce 1965 zaplatí na důchodovém pojistném více, než v důchodu – po očištění od růstu cen – získá od státu nazpátek. Vyplývá to ze studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu, vedeného Janem Švejnarem.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x