Dobrovolné spoření na důchod
pro správné rozhodnutí

Spoření a investice

Pět odpovědí pro ty, kteří se v stáří nechtějí bát každého dalšího dne

Lidé, kteří berou přípravu na stáří lehkovážně, před sebou mají jednu jedinou jistotu. Prožijou stáří ve strachu z neustále rostoucích nákladů na potraviny, léky, zdravotní péči, bydlení. A vlastně i všechno ostatní. .

Fakta hovoří jasně. Zadlužený a stárnoucí český stát své důchodce dlouhodobě uživit nedokáže. Proměna důchodového systému směrem k větší odpovědnosti každého z nás je nevyhnutelná. Kdo si během produktivního života nevytvoří dostatečné rezervy, bude v penzi třít bídu s nouzí. Víte, kdy je nejlepší čas začít? Včera bylo pozdě!

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Češi rádi šetří, ale svým financím moc nerozumějí

Češi chtějí v příštím roce více šetřit. 88 procent z nich více než v minulém roce. Zároveň však mají rezervy ve finanční gramotnosti a v porozumění finančním produktům, jako jsou půjčky, hypotéky, podílové fondy nebo v souvislosti s důchodovou reformou stále důležitější penzijní fondy.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

dsd-graf

Ke krátkodobému uložení úspor lze využít jak fondy peněžního trhu, tak spořicí produkty. Druhá z možností se ukázala za uplynulých dvanáct měsíců jako výhodnější. Mnohé korunové fondy peněžního trhu nepřinesly ani 1% zhodnocení.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Od září převratné novinky v životních pojistkách. Spoření vynese 4,5 procenta

Životní pojistky se v Česku významně proměňují. Pojišťovny do nich vkládají zcela nové prvky, dříve nemyslitelné. Od výhodného spoření s vysokým výnosem přes právní ochranu rodiny nebo zdravotní servis až po krytí zad pro ty, kdo vyjedou do válečné zóny.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

dsd-graf-3

Finanční krize přiměla řadu Čechů k tomu, aby s penězi nakládali ještě opatrněji než dřív. To nahrává prémiovým vkladům, které nabízejí bezpečnou investici a zároveň příležitost, jak někdy vydělat víc než na termínovaných vkladech či spořicích účtech.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

dsd-dolary

Investování není jen pro bohaté, můžete začít už od pár stovek měsíčně. Které produkty lze využít k pravidelnému investování a s jakou minimální částkou musíte počítat?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

dsd-bydleni

Před pár lety se zdálo, že každá finanční skupina v ČR bude mít vlastní nemovitostní fond. Globální finanční krize ale jejich nástup zastavila. Klasické nemovitostní fondy během ní ztrácely, i když mnohem méně než fondy akciové, smíšené či dluhopisové. Možná jejich čas právě přichází.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x